Sadakatsiz Dizisi Kitap’dan mı Uyarlandı ?

e-kitap indir
Sadakatsiz Kitap Kapağı Sadakatsiz
Doctor Foster
Romantik,Aşk,Trajedi
Doctor Foster

Son günlerde izlenme rekorları kıran Kanal D Ekranlarında gösterime giren SADAKATSİZ adlı dizi hangi kitaptan uyarlandı sorularına cevap arıyoruz.

DOCTOR FOSTER DİZİSİ NEDİR? HAKKINDA BİLGİLER

Doctor Foster, ilk olarak 9 Eylül 2015'te yayınlanan bir BBC One drama televizyon dizisidir. Mike Bartlett tarafından yazılan beş bölümlük dizi, kocasının bir ilişkisi olduğundan şüphelenen Dr Gemma Foster hakkındadır. Dizi, çocuklarını öldüren ve kocasının yeni gelinini zehirleyen Medea'nın hikâyesinden esinlenmiştir. 2. sezon 5 Eylül 2017'de başladı ve 3 Ekim 2017'de sona erdi.

Sadakatsiz dizisi esasında 2015 yılında BBC’nin yayınladığı kadın psikolojisini anlatan bir yapımdır. Sadece 5 bölüm olan dizi İngiltere’de en çok izlenen dizi olarak kayıtlara geçmiştir.  Dizinin en belirgin özelliği olaylara genel manada kadın gözüyle bakılmasıdır. Aldatılma konusunda toplum çevre ya da erkeğin gözünden değil, kadının olaya bakış açısı ve ruhunda yaşadığı yıkımları konu edinmektedir.

SADAKAT DİZİSİNİN KONUSU

Sadakat, uyarlandığı Doctor Forest’ta olduğu gibi erkeğin eşini aldatması ile başlar. Sadakatsiz Asya rolünü oynayan Cansu Dere, başarılı bir doktor ve görevli olduğu hastanede başhekim yardımcısıdır. Eşi için yaşadığı şehri ve tanıdıklarını terk eden Asya, çocuğu ve eşiyle mutlu bir evlilik yürüttüğünü düşünmektedir.
Fakat eşi karısını aldatmaktadır. Ve bu aldatma sadece eşi tarafından değil, Asya’yı neredeyse tüm çevresi kandırmaktadır. Kocasının Asya’yı aldattığını tüm arkadaş çevresi bilmektedir. Üstelik aldattığı kadın Derin de hamiledir.

Asya kocasının kendini aldattığını öğrenmiş ve bu durumun yıkımını atlattıktan sonra da kocasından intikam alma yolunu tutmuştur. Kocası Volkan’ın yaptığı önemli bir yatırım öncesi buluşulan yemekte kocası ile Derin’in ilişkisi olduğunu anne ve babasına söylemiştir.

SADAKATSİZ DİZİSİ HANGİ GÜN? NE ZAMAN YAYINLANIYOR?

Sadakatsiz dizisi yayınlandığı ilk iki bölümü ile kısa sürede çok konuşulan ve yorumlanan diziler arasına girdi. Dizi hakkında bilgi alan izleyiciler, “Sadakatsiz hangi gün?” “Ne zaman yayınlanıyor?” sorusunu internet üzerinde sıkça aramaya başladılar. Sadakatsiz Çarşamba günleri Kanal D’de ekrana gelirken internetten izlemek isteyenler için de Kanal D’nin sitesinden de daha sonra izlenebilmektedir.

SADAKATSİZ DİZİSİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Cansu Dere, Asya Arslan

Caner Cindoruk, Volkan Arslan

Melis Sezen, Derin Güçlü

Burak Sergen, Haluk Güçlü

Eren Vurdem, Mert Gelik

Yeliz Kuvancı, Bahar Gelik

Özge Özder, Derya Samanlı

Olcay Yusufoğlu, Serap Şenlik

Nazlı Bulum, Nil Tetik

Gözde Seda Altuner, Gönül Güçlü

Emir Taro Tekin, Selçuk Dağcı

Alp Akar, Ali Arslan


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir