Erol TOY – Altın Saray

e-kitap indir
Altın saray Kitap Kapağı Altın saray
Erol Toy
Cumhuriyet Kitapları
2011
PDF
80

Gülendam ile Serencam, birbirine düşman iki köyde yaşayan iki gençtir. Köy ağalannın çekişmesi yüzünden, köy halkı birbirine düşman olmuş, sınırda her gün nöbet bekler. Bu nöbetler sırasında tanışıp birbirlerine derin bir sevgiyle bağlanan Gülendam ile Serencam, bu düşmanlığı ortadan kaldırmak için çabalarlar. Oysa köylünün birlik beraberlik içinde olması, o sırada yapılan olağanüstü bir keşifle kazanç hırsına tutsak olanların hiç işine gelmez. Bakalım sevginin gücü yasakları aşabilecek mi; baskı ve zulüm direnme gücünü getirecek mi; çıkar peşinde koşanlar ettiklerini bulacak mı?

Okuyun, göreceksiniz!


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Keloğlan Masalları – Tahir ALANGU

e-kitap indir
Keloğlan Masalları Kitap Kapağı Keloğlan Masalları
Tahir ALANGU

 

Keloğlanın zekası, mahareti, başarıları, aşağı bir toplum katından gelişini, çirkinliğini hatta kelliğini bile unutturur. Masalları dinleyenlere sevimli ve cana yakın göründüğü kadar padişah kızına bile sonunda kendini sevdirecektir. Kendisini sırf meziyetleri ve başarıları yüzünden sevme fedakarlığını gösterecek kız sayesinde başına sırma saçlar gelecek, bir anlamda yücelecektir. (Arka kapaktan)

 

Online PDF Kitap Oku indir


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Bettina Stiekel – Çocuklar Soruyor Nobel’liler Cevaplıyor

e-kitap indir
Çocuklar Soruyor Nobel'liler Cevaplıyor Kitap Kapağı Çocuklar Soruyor Nobel'liler Cevaplıyor
Bettina Stiekel
Çocuk
TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI
2019
PDF
217

Çocukların soruları hiç bitmez! İşte bu yüzden en sık kullandıkları sözcüklerden biri de "Neden" sorusudur. Çocuklar Soruyor, Nobel'liler Cevaplıyor'da çocukların sormaktan hiç bıkmadığı sorulara bu kez anne-babaları değil soru sormayı en iyi bilenler cevap veriyor: Nobel Ödülü sahipleri. Bettina Stiekel editörlüğünde öncelikle çocuklardan sorular toplayarak hazırlanan bu kitapta Şimon Peres'den Dalai Lama'ya, Mikail Gorbaçov'dan Desmond Tutu'ya kendi alanında Nobel Ödülü almaya hak kazanmış pek çok bilim adamı, siyasetçi ve yazar bu kez çocukların en "gerçek" soruları için kolları sıvıyor. İster büyük ister küçük herkesin okumaktan büyük keyif alacağı bir kitap.

Kitabın Tamamını E-Kitap İndir  OKU


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Bahar Postası Dergisi

e-kitap indir
Bahar Postası Kitap Kapağı Bahar Postası
Zeynep Bahar Özkurt
Online Kitap
Google
2019
Online

7 yaşında bir çocuğun gözünden dünyayı anlatan, çocukların okulda öğrendiklerini pekiştirebilecekleri, okumaktan büyük keyif duyacakları, eğlenceli bilmece bulmacalarla vakit geçirebilecekleri, yemek tarifleri veya etkinlik önerileriyle çocugunuzla birlikte vakit geçirmenize yardımcı olacak yüzünüzü gülümsetip içinizi ısıtacak dergimiz ikinci sayısında dopdolu bir içeriği siz okurlarımıza ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu ay dergimizde neler mi var; Ren geyikleri hakkında hiç duymağınız bilgiler, Karagöz Müzesi gezimiz ve gölge oyununa dair pek çok incelik, Akrabalarımızı öğrenmemize yardımcı olacak fevkalade eğlenceli bir akraba oyunu, Yılbaşı kartları, kozalak kurabiye yapımı ve daha fazlası. Şimdiden keyifli vakit geçirmenizi ve çok eğlenmenizi diliyorum. Gelecek sayıda gelecek yıl görüşmek üzere...

Tamamını E-Kitap Oku


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir