Kırmızı Oda Dizisi – Gülseren Budayıcıoğlu Kitabı

Ãœcretli e-kitap indir
Madalyonun İçi Kitap Kapağı Madalyonun İçi
Bir Psiyatrının Not Defterinden
Gülseren Budayıcıoğlu
Anı-Mektup-Günlük, Edebiyat, İnsan ve Toplum, Psikoloji
Remzi Kitapevi
2020
Basılı Kitap
383

TV8 ekranlarında başlayan ve ilk bölümü ile büyük beğeni toplayan dizi Kırmızı Oda merak konusu oldu. Yaşanmış olayların canlandırılarak anlatıldığı Kırmızı Oda dizisi psikiyatrist olan Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitabından uyarlanmıştır.

Peki Kitabın özeti nedir ?

Yıllardır "panik atak" yaşayan bir işadamı...

Kendini peygamber ilan eden bir doktor...

Çok temiz olmak uğruna evlerini "çöp apartman" haline getiren üç kız kardeş...

Kendini bildiği günden beri, babası başta olmak üzere, çevresindeki bütün erkeklerden dayak yiyen genç bir kadın...

Ağır ceza reisi bir babanın "fahişelik" mesleğini seçen kızı...

Radyo ve televizyonlardaki bütün şarkıların kendisi için çalındığını zanneden genç bir devlet memuresi...

Dünyaya kız olarak gelen ancak kendini erkek hisseden bir transseksüel...

Doktorunu intihar etmekle tehdit eden bir öğrenci...

Ölümcül bir hastalığa yakalanmış genç bir bankacı...

Bu kitapta, Türkiye' de değişik nedenlerle psikiyatra başvuran her kesimden insanımızın hikayelerini bulacak, başta aşk ve ölüm olmak üzere "insanlık halleri" ile karşılaşacaksınız.

İnsanlar size içini açacak, en gizli sırlarını sizinle paylaşacak. Ve bütün bu sorunlar, hastalar ve hastalıklar karşısında Türkiye şartlarında bir ruh doktorunun duyguları, düşünceleri, yapabildikleri ve yapamadıklarını göreceksiniz.

Bu kitabın bir yerlerinde mutlaka kendinizi bulacak, kendinizle yüzleşeceksiniz. Okudukça, yaşamın, sağlığın, sevginin ve huzurun değerini daha iyi anlayacak; her damlası ayrı bir duygunun rengini taşıyan bir çağlayanın altından geçecek ve tertemiz olacaksınız.

Ücretli e-kitap indir

Murat KESGİN – Sihirli Kağıt

Ãœcretli e-kitap indir
Sihirli Kağıt Kitap Kapağı Sihirli Kağıt
Murat KESGİN
Roman,Edebiyat,Macera
Google
2020
Online

Cevdet hayatın pozitif yanlarını görmeyi uzun zaman önce unutmuş, öfke kontrol bozukluğu olan bir postacıdır. Yaşı ilerledikçe insanların sadece karanlık yanlarını görmeye başlamış ve tahammülsüzlüğü artmıştır. Gide gide paranoyak bir bireye dönüşen Cevdet sonunda en yakın arkadaşının baskısıyla bir psikoloğa gider. Psikologla uzun ve garip sohbetlerinin sonunda Cevdet kısaca -keşke elinde kötü insanları yok etmenin bir yolu olması- gibi arzusundan bahseder. Psikolog ise Cevdet’e bir kağıt gösterip bu kağıdın sihirli olduğunu anlatır. Bu kağıt sayesinde arzu ettiği her şeyi yok edebileceğini söyler. Cevdet sinirlenir ve kağıdı kendisiyle alay ettiğini düşündüğü psikoloğun üzerinde dener...

İşte bu noktadan sonra Cevdet’in hayatı daha da paranoyaklaşır. Çünkü cevapları bulabileceği tek kişiyi yanlışlıkla yok etmiştir...

Kitabın Tamamını Online E Kitap Oku

Ücretli e-kitap indir

Mortedra 2: Bir Kralın Düşüşü

Ãœcretli e-kitap indir
Mortedra 2: Bir Kralın Düşüşü Kitap Kapağı Mortedra 2: Bir Kralın Düşüşü
Kaan KARA
Roman
Google
2020
Online Ücretsiz
496

Tahta çıkabilmek mi, yoksa tahtta kalabilmek mi daha zor? Kralın yetkileri yeraltında da geçerli mi? Düşmüş bir tanrıyı yenebilmek için kaç müttefik gerekir? Tüm bu soruların cevabını ve daha fazlasını öğrenmeye hoşgeldiniz.

Kitabın Tamamını Oku

Ücretli e-kitap indir

S.Damla Ergenç – Çakalın Mirası

Ãœcretli e-kitap indir
Çakalın Mirası Kitap Kapağı Çakalın Mirası
S.Damla Ergenç
Online
Google
2020
254

Sıradan hayatının içinde bir günü daha yaşarken, mükemmel bir yabancının çalıştığı birahaneyi ziyaret etmesi ile Diana'nın hayatı beklemediği ölçüde değişecek, başına hiç ummadığı olaylar açılacak ve en sonunda hayatı sıradanlığın dışına çıkacaktır. Maya mitolojisi ile örülmüş bir kader zinciri her şeye hakim olurken kıtalar ve zaman değişecek, Diana olaylara yepyeni bir bakış açısı kazanacaktır.

E-Kitap Oku

Ücretli e-kitap indir