Türkler İçin Almanca

e-kitap indir
Türkler İçin Almanca Kitap Kapağı Türkler İçin Almanca
EALKEN-VERLAG ERICH SICRER
PDF

Türkler İçin Almanca Kitabı Yeni Almanca öğrenmek isteyenler için hazırlanmış eşsiz bir kaynaktır. Almanca Alfabe okunuşları dilbilgisi cümle kurma ve bu dilin püf noktarını bu kitapta bulabilirsiniz. Keyifli Okumalar


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Johannes Friedrich – Kayıp Yazılar ve Diller

e-kitap indir
Kayıp Yazılar ve Diller Kitap Kapağı Kayıp Yazılar ve Diller
Johannes Friedrich
Arkeoloji ve Sanat Yayınları
232

Eskiçağ yazı ve dilleri alanının uluslararası üne sahip uzmanlarından Johannes Friedrich tarafından kaleme alınan ve yayımlanmasından bugüne kadar geçen süre içinde öneminden ve bilimsel değerinden hemen hemen hiçbir şey yitirmeyen "Kayıp Yazılar ve Diller", Mısır hiyeroglifleri ve çivi yazısı gibi, çözümlenme süreci tamamlanmış yazı sistemlerinden, Likçe, Karca, Frigce, Lidce, Sidece gibi, kısmen çözümlenmiş Eski Anadolu dillerine kadar, genel bir bakış niteliğindedir. Bu bağlamda, konusunda "ilk" ve hala "tek" yapıt olma özelliğini koruyan "Kayıp Yazılar ve Diller", ülkemizde Eski Anadolu Dilleri alanının çok az sayıdaki yetkili isimlerinden, Akdeniz Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Recai Tekoğlu'nun çevirisiyle Türk kültürüne kazandırılmaktadır.

Arkeoloji ve Sanat Yayınları'nın okuyucularına sunmaktan gurur duyduğu bu "klasik başyapıt", eski yazı ve dillere ilgi duyan herkesin bir solukta okuyacağı bir bilgi hazinesidir. Ayrıca, Eskiçağ'ın hala keşfedilmeyi bekleyen suskun belgelerine ulaşmak, onları konuşturmak ve içerdikleri sırları ortaya çıkararak insanlığa armağan etmek isteyenler için de, yapacakları bu zahmetli fakat heyecan dolu yolculukta ellerinden bırakamayacakları bir rehber niteliğindedir.


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Türk Dil Kurumu – Büyük Türkçe Sözlük

e-kitap indir
Türk Dil Kurumu - Büyük Türkçe Sözlük (Tek Cilt) Kitap Kapağı Türk Dil Kurumu - Büyük Türkçe Sözlük (Tek Cilt)
Kolektif
Türk Dil Kurumu Yayınları
2523

İlk baskısı 1945 yılında yayımlanan Türkçe Sözlük'ün geliştirilmiş yeni baskısı... Dilde yaşanan gelişmelerin yansıtıldığı onuncu baskı Türkçe Sözlük'te Söz, terim, deyim, ek ve anlamdan oluşan 104.481 söz varlığı, Madde başı ve madde içi toplam 77.407 söz, 3.700 yeni söz, 6.400 yeni anlam, Türk edebiyatından seçilmiş, 29.040 örnek cümle, 1.236.484 sözde oluşan sözlük metni bulunmaktadır.


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Ahmet Yaşar – Arapça’nın Temel Kuralları

e-kitap indir
Arapça'nın Temel Kuralları Kitap Kapağı Arapça'nın Temel Kuralları
Ahmet Yaşar
Kitap Dünyası
280

Yabancı bir dili, hatasız konuşabilmek, anlayabilmek ve yazabilmek için, o dilin kurallarının öğrenilmesi gerekir. Arapçanın kuralları, sarf ve nahiv diye iki kısma ayrılmıştır.

Bu kitapta, Arapça nahiv konuları, örneklerle, sade ve açık bir dille anlatılmaya çalışılmıştır.

Arapçayı öğrenmek veya geliştirmek isteyenlerin bu kitaptan çok yararlanacaklarını umuyoruz.


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir