Arabella Aldrin – Son An Kısa Hikaye

Ãœcretli e-kitap indir
Son An Kitap Kapağı Son An
Arabella Aldrin
Hikaye
Google
2020
Online
11

Hayatınızın ilhamı bir anda parmaklarınızın ucuna gelse onu kaçırmamak için elinizden geleni yapmaz mıydınız? Jack Brown da elinden geleni yaptı. Bir insanın hayatına mal olmasına rağmen ilhamına sıkıca sarıldı. Peki bir insanın "Son An"ının bir bedeli olacak mıydı?

Saat akşamüstünü geçmiş ve hava kararmış olmasına rağmen yine köprünün oraya gitmek istemişti. Tablolarının satılmaması ve ilgi görmemesi başarısız bir ressam olduğunu hissetmesine yetip de artıyordu. Ve artık kirasını ödeyemeyecek durumda olması canını eskisinden daha da fazla sıkıyordu. Ev sahibiyle kavga etmesinin üzerinden uzun bir zaman geçmemişti ve rahatlamak için biraz temiz hava alması gerekiyordu. Bu gece de dışarıda dolunay vardı. Boyalarını, fırçalarını ve paletini küçük çantasına koyup, tuvalini ve şövalesini koltuğunun altına aldı ve evinin kapısını kapatıp köprünün yolunu tuttu. Sonunda huzur bulduğu ve gözünde eşsiz görünen bu köprüye geldiğinde, daha önce hiç gece vakti köprüyü resmetmediğini fark etti.

E-Kitap Oku

Ücretli e-kitap indir

Alper ARSLAN – Zombi Günlükleri

Ãœcretli e-kitap indir
Zombi Günlükleri Kitap Kapağı Zombi Günlükleri
Alper ARSLAN
Korku, Hikaye
Google
2020

Merhaba, tüm okuyucularıma öncelikle teşekkür ediyorum. 2014 yılında 17 yaşında yazdığım ilk kitabımdı ve bu kadar ilgi görmesi, beğenilmesi gerçekten gurur verici bir durum. 2. Kitap için herhangi bir düşüncem yok ama farklı konular ve türlerde yazmayı düşünüyorum. 2. Kitap kesinlikle gelmeyecek demiyorum. Belki bir sürpriz olabilir. Tekrar teşekkür ediyor herkese iyi okumalar diliyorum.Artık klişe bir hikaye gibi gelse de her zaman dünyanın zombiler altında kaldığını hayal edip ne yapacağımızı düşündüğümüz olmuştur. 17 yaşındaki bir gencin zombi hayalini ve aşkının peşinden gitmesine tanık olacağınız bir zombi hikayesi. Kitabın tamamı yayımlanmış ve güncellenmiştir. İyi okumalar dilerim.

E-Kitap Oku

Ücretli e-kitap indir

Tuncay BAKAY – Ben Oradaydım – Masal

Ãœcretli e-kitap indir
Ben Oradaydım Kitap Kapağı Ben Oradaydım
Tuncay BAKAY
Karikatür - Hikaye - Masal-- Çocuk
Google
2020
Online

 Masallar, çocukların hayal dünyasına etki eden yegâne unsurlardır. Bu etki öylesine büyüktür ki birçok çocuk masaldaki kahramanların kişiliğinden koşulsuz etkilenir. Korkusuz olmak ister, yenilemez olmak ister, çok sevimli olmak ister, çok güzel olmak ister… Bu istekler uzar gider. Okunan masallarda eğer kahramanlar gerçekten de kahramansa çocuklar için bu durum çok yapıcı olacaktır. Ama ya değilse? Ya kahramanlar da edepsizse? “Hadi canım sen de!” der gibisiniz. Evet, eğer yazıyı sonuna kadar okursanız buna birkaç örnek vermiş olacağım.

Ağustos Böceği ile Karınca hikâyesiyle büyüyen bir çocuk asla bir komşusuna yardım etmek istemeyecek. “Ölüyorum!” dese yan komşusu duymazdan gelecek. Çünkü çok şirin anlatılan kahraman karınca öyle yapıyor. Ne dersiniz çocuğunuz da öyle olsun mu? O zaman peygamber efendimizin hadisi şerifini nasıl anlatacağız çocuğumuza? “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir!”

Sihirli Fasulyeler hikâyesinde ise ana oğul herkes aleni hırsızlık yapıyor! Evet, siz çocuğunuza tatlı hırsızların tatlı maceralarını anlatıyorsunuz. Hem de doğru bir şeymiş gibi. İnsanın annesi çocuğuna hiç hırsızlık yaptırır mı?

Çizmeli kedi ise yalanlar üzerine mastır yapmış. Yalanla dolanla zenginliğe ulaşmak bizim kültürümüzün neresinde var? Önemli olan gönül zenginliği değil mi?

Masalın Tamamını E-Kitap Oku...

Ücretli e-kitap indir

Murat KESGİN – Sihirli Kağıt

Ãœcretli e-kitap indir
Sihirli Kağıt Kitap Kapağı Sihirli Kağıt
Murat KESGİN
Roman,Edebiyat,Macera
Google
2020
Online

Cevdet hayatın pozitif yanlarını görmeyi uzun zaman önce unutmuş, öfke kontrol bozukluğu olan bir postacıdır. Yaşı ilerledikçe insanların sadece karanlık yanlarını görmeye başlamış ve tahammülsüzlüğü artmıştır. Gide gide paranoyak bir bireye dönüşen Cevdet sonunda en yakın arkadaşının baskısıyla bir psikoloğa gider. Psikologla uzun ve garip sohbetlerinin sonunda Cevdet kısaca -keşke elinde kötü insanları yok etmenin bir yolu olması- gibi arzusundan bahseder. Psikolog ise Cevdet’e bir kağıt gösterip bu kağıdın sihirli olduğunu anlatır. Bu kağıt sayesinde arzu ettiği her şeyi yok edebileceğini söyler. Cevdet sinirlenir ve kağıdı kendisiyle alay ettiğini düşündüğü psikoloğun üzerinde dener...

İşte bu noktadan sonra Cevdet’in hayatı daha da paranoyaklaşır. Çünkü cevapları bulabileceği tek kişiyi yanlışlıkla yok etmiştir...

Kitabın Tamamını Online E Kitap Oku

Ücretli e-kitap indir