Tuncay BAKAY – Ben Oradaydım – Masal

Ãœcretli e-kitap indir
Ben Oradaydım Kitap Kapağı Ben Oradaydım
Tuncay BAKAY
Karikatür - Hikaye - Masal-- Çocuk
Google
2020
Online

 Masallar, çocukların hayal dünyasına etki eden yegâne unsurlardır. Bu etki öylesine büyüktür ki birçok çocuk masaldaki kahramanların kişiliğinden koşulsuz etkilenir. Korkusuz olmak ister, yenilemez olmak ister, çok sevimli olmak ister, çok güzel olmak ister… Bu istekler uzar gider. Okunan masallarda eğer kahramanlar gerçekten de kahramansa çocuklar için bu durum çok yapıcı olacaktır. Ama ya değilse? Ya kahramanlar da edepsizse? “Hadi canım sen de!” der gibisiniz. Evet, eğer yazıyı sonuna kadar okursanız buna birkaç örnek vermiş olacağım.

Ağustos Böceği ile Karınca hikâyesiyle büyüyen bir çocuk asla bir komşusuna yardım etmek istemeyecek. “Ölüyorum!” dese yan komşusu duymazdan gelecek. Çünkü çok şirin anlatılan kahraman karınca öyle yapıyor. Ne dersiniz çocuğunuz da öyle olsun mu? O zaman peygamber efendimizin hadisi şerifini nasıl anlatacağız çocuğumuza? “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir!”

Sihirli Fasulyeler hikâyesinde ise ana oğul herkes aleni hırsızlık yapıyor! Evet, siz çocuğunuza tatlı hırsızların tatlı maceralarını anlatıyorsunuz. Hem de doğru bir şeymiş gibi. İnsanın annesi çocuğuna hiç hırsızlık yaptırır mı?

Çizmeli kedi ise yalanlar üzerine mastır yapmış. Yalanla dolanla zenginliğe ulaşmak bizim kültürümüzün neresinde var? Önemli olan gönül zenginliği değil mi?

Masalın Tamamını E-Kitap Oku...

Ücretli e-kitap indir

Sakinler Mahallesi – Çocuk Kitabı

Ãœcretli e-kitap indir
Sakinler Mahallesi Kitap Kapağı Sakinler Mahallesi
Ayşe TEKELİ KARAÇAYIR
Çocuk
Google
2020
Online

Tevfik abi olmasa sessiz sakindir bizim mahalle aslında. Herkes kendi halinde, işinde gücünde. Ama bir sabah olanlar oluyor ve herkes tuhaflaşıyor. Sessiz sakin mahalle halkı, toptan aksileşiyor. Üstelik meşhur mahalle günü bile unutuluyor. Ama dedim ya Tevfik abi olmasa sessiz sakindir bizim mahalle aslında.

Hem büyükler, hem de çocuklar için uygun olan sakinler mahallesi hikaye kitabını büyük bir zevkle okuyacağınızı düşünüyorum.

Çocuk hikaye kitabını Okumak İçin Tıklayınız...

Ücretli e-kitap indir

Bahar Postası Çocuk Çizgi Roman

Ãœcretli e-kitap indir
Bahar Postası Kitap Kapağı Bahar Postası
Zeynep Bahar Özkurt
Çizgi Roman
Online
2019
Online

7 yaşında bir çocuğun gözünden dünyayı anlatan, çocukların okulda öğrendiklerini pekiştirebilecekleri, okumaktan büyük keyif duyacakları, eğlenceli bilmece bulmacalarla vakit geçirebilecekleri, yemek tarifleri veya etkinlik önerileriyle çocugunuzla birlikte vakit geçirmenize yardımcı olacak yüzünüzü gülümsetip içinizi ısıtacak bir derginin ilk sayısı.

E-Kitap Oku

Ücretli e-kitap indir

Şermin Yaşar – Dedemin Bakkalı

Ãœcretli e-kitap indir
Dedemin Bakkali Kitap Kapağı Dedemin Bakkali
Sermin Yaşar
Çocuk,Hikaye Öykü
Taze Kitap
2016
PDF
200

O, tuz ruhu isteyen müşteriye yemek tuzu gönderip "ruhu arkadan gelecek" diyen bir girişimci…
O, fakir müşterilere bedava ürünler satıp ücreti zenginlerin hesabına yazan bir kahraman…
O, bakkaldaki içecekleri birbirine karıştırıp daha güzelini bulmak ve müşterilerine sunmak için uğraşan bir sivri zeka…
O, Afrikalı çocuklara yardım göndermek için arkadaşlarının ellerinden kandil yiyeceklerini toplayan bir yardımsever…
O, attığı her adım olay olan, aşırı eğlenceli, cin fikirli, fena halde yenilikçi bir bakkal çırağı…

Ticaret hayatında tam gaz koştu ama her seferinde yetişkinlerin dünyasına tosladı. Yetişkinler yüzünden başına gelmeyen kalmadı… Ve tüm deneyimleriyle, senin için harika bir rehber hazırladı.
Çocukların Yetişkinlerle İletişimde Dikkat Etmesi Gereken Hassas Konular, bu kitapta.
Tam on madde. Oku ve dikkat et…
Sana bir sır vereyim:
Yetişkinler...
Her yerdeler…

Şermin Çarkacı'nın kendi hatıralarından ilhamla kaleme aldığı Dedemin Bakkalı, büyüklere çocukların gözünden kendilerini görme imkânı verirken; küçüklere ticaretin, yenilikçi düşünmenin, büyüklerin dünyasının ve insan ilişkilerine dair inceliklerin ipuçlarını veriyor. Epey güldürüyor, biraz hüzünlendiriyor, uzun uzun düşündürüyor.

Ücretli e-kitap indir