Ali Çankırılı – Benimle Oynar Mısın Anne!

e-kitap indir
Benimle Oynar Mısın Anne! 365 Eğitici Çocuk Oyunu Kitap Kapağı Benimle Oynar Mısın Anne! 365 Eğitici Çocuk Oyunu
Ali Çankırılı
Timaş Yayınları
224

Oyun, okul öncesi çocuğun en aktif öğrenme mekanizmasıdır. Aynı zamanda eğitimcilerin çok önem verdiği 'deneme-yanılma' aktivitesini de sağladığı için çocuğun kendi yeteneklerini keşfetmesine öncülük eder. Bu kitap çocuklarınıza el becerileri kazandırmak ve öğrenme yeteneklerini geliştirmek için ne yapmanız gerektiğini oyun örnekleriyle anlatıyor.


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Nurullah Okumuş – Hayata Prematüre Başlayanlar

e-kitap indir
Hayata Prematüre Başlayanlar Kitap Kapağı Hayata Prematüre Başlayanlar
Nurullah Okumuş
Aysun Yayıncılık

Doçent Doktor Nurullah Okumuş tarafından yazılan Hayata Prematüre(*) Başlayanlar kitabı gebelik sırasında ki anı anlatır. Sağlıklı bir gebelik çok fazla önemlidir. Gerek annenin doğum sırasında ki hali, gerek doğum sonrası hali; gerekse bebeğin rahimde ki ve rahimden çıktıktan sonra ki halleri. Önemli olmasının sebebi bir kötü halde bebeğin yaşamı sonra erebilir. Dünyada çok sayı da bebek nedensiz sebeplerden dolayı Prematüre doğmaktadır ve giderek artmaktadır. Gebelik sürecinin önemli olduğunu bebeğin gelecek hayatında önemli olduğunu söylemiştim. İşte Prematüre doğmasını sağlayan kötü bir gebelik döneminden sonra Prematüre doğan bebeklerin doku ve organları tam gelişmemektedir ve bu yüzden davranış bozuklukları başta olmak üzere pek çok hastalık meydana geliyor. Doç. Dr. Nurullah Okumuş’un bilgileriyle süslediği Hayata Prematüre Başlayanlar kitabını okuduktan sonra yorumlarınızı bekliyorum. İyi günler, iyi okumalar.


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Mary J. Gander – Çocuk ve Ergen Gelişimi

e-kitap indir
Çocuk ve Ergen Gelişimi Kitap Kapağı Çocuk ve Ergen Gelişimi
Mary J. Gander
İmge Kitabevi
618

Gelişim psikolojisi, psikolojinin en geniş ve en çok araştırılan dallarından biridir. İnsanın gelişimini, doğmu öncesinden başlayıp ölümüne kadar izleyen bu psikolojinin en dinamik bölümü de çocuk psikolojisidir. Özellikle ilk çocukluk çağının incelenmesi, günümüzde, psikolojinin en önemli uğraşlarından biri olmuştur. Geleceğin insanını yaratmanın yollarını araştıran bugünün bilimi, dikkatini özellikle çocuğun zihinsel gelişimine yöneltmiştir. Gelecek yüzyılların, tam anlamıyla bilime dayanan, akılcı, çok boyutlu, karmaşık yaşam biçimine, ancak zihinsel olarak erkenden gelişmiş insanların uyum sağlayabileceği çok iyi bilinmektedir.


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Jackie Silberg – Bebek Oyunları

e-kitap indir
Bebek Oyunları Kitap Kapağı Bebek Oyunları
Jackie Silberg
Neden? Kitap
256

Bebeğiniz ile oynayabileceğiniz yüzlerce oyun! Çocuk gelişimi hakkındaki en popüler ve en güvenilir kitaplardan biri olan “Bebek Oyunları” sonunda çıktı! Tamamen yeniden düzenlenmiş bu vazgeçilmez kitap, size, bebeğinizle vakit geçirirken, onun yeteneklerini nasıl inşa edeceğinizi gösteriyor. Bu günlük aktiviteleri; özgüvenin, koordinasyonun, sosyal yeteneklerin ve çok çok daha fazlasının beslenmesi ve uyarılması için uygulayın. Bebeğinize, bu 225 adet eğlence dolu oyun koleksiyonuyla beraber muhteşem bir başlangıç yaptırın. “Sizin ve bebeğinizin hoşlanabileceği, her yaşa uygun aktiviteler...” Susam Sokağı Ebeveynleri “Sonuçlarından hoşnut kalacaksınız.” Ebeveynler Konseyi “Bu kitabı alın!” Childsplay adlı internet sitesinden “Bu kitap, bebeğinizle aranızda sağlıklı ve eğlenceli bir iletişim kurmanızı sağlayacak.” Education Today; Avustralya’da yayımlanan aylık bir dergi


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir