PDF eKitap Okuyucu İndir

Calibre - E-Kitap Okuyucu

Calibre, açık kaynak kodlu ve özgür bir e-kitap ve kütüphane yönetim uygulamasıdır. Özgür yazılım topluluklarının yoğun katkısıyla geliştirilmekte olan yazılım, dünyanın pek çok okul ve kütüphanesinde kullanılmaktadır.

Özellikleri

Calibre ile e-kitap formatları arasında dönüşüm yapabilir, e-kitaplarınızı da program üzerinden okuyabilirsiniz. Ayrıca;

  • Calibre tüm e-kitap koleksiyonunuzu sizin için düzenler. Kütüphanenizde kolayca değişiklik yapmanızı sağlar.
  • Calibre ile e-kitap formatları arasında dönüştürme yapabilir. Dönüştürücü araç, e-kitaplarınızın yazıtiplerini değiştirebilir ve kitaplarınızın bölüm haritalarını çıkarır. İsterseniz çıkardığınız bölüm haritalarını e-kitabınızın başına ekleyebilirsiniz.
  • Eşleme esnasında eğer bilgisayarınızda veya taşınabilir cihazınızda bulunan e-kitaplar birden fazla formatta mevcut ise, Calibre otomatik olarak daha iyi olanı seçer. Eşitlemek istediğiniz kitaplardan biri cihazınızla uyumlu değilse, Calibre otomatik olarak formatını dönüştürür ve o şekilde cihazınıza eşitler.
  • Calibre, belirli bir haber kaynağındaki (RSS) tüm haberleri e-kitap şeklinde kaydedip cihazınıza eşitleyebilir. Bu sayede istediğiniz her yerde gazete okur gibi haberlerinizi okuyabilirsiniz.
  • Calibre, içinde çok gelişmiş bir e-kitap okuyucuya da sahiptir.
  • Kindle, Kobo ya da Nook gibi okuyucuların çevrimiçi eşitleme özelliğini kullanarak tüm cihazlarınızda eşitleme sağlar.

Calibre Programını İndirmek İçin Buraya Tıklayın