Georges Duby – Batı’da Aşk ve Cinsellik

e-kitap indir
Batı'da Aşk ve Cinsellik Kitap Kapağı Batı'da Aşk ve Cinsellik
Georges Duby
Cinsellik,Tarih,Araştırma inceleme
İletişim Yayınevi

Cinsellik, aşk, bugün tarihçilerin çok fazla ilgisini çeken konulardan ikisi. Birbirinden gözle görülür bir biçimde farklı iki konu; biri, 12. yüzyıl ahlakçılarının deyişiyle tamamen bedenle, etle ilgili, öbürü ise ruhla ilgili, ama yine aynı ahlakçıların ruh ve beden ikiliğinde, birinin derhal öbürünü etkilemesinde gördüğü gibi, birbirlerine sıkı sıkıya bağlı iki alan.


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Jonathan Margolis – O: Orgazmın Mahrem Tarihi

e-kitap indir
O: Orgazmın Mahrem Tarihi Kitap Kapağı O: Orgazmın Mahrem Tarihi
Jonathan Margolis
Agora Kitaplığı
400

Orgazmın biyolojisi, antropolojisi, psikolojisi ve teknolojisi hakkında kapsamlı bir çalışma olup, çağlar boyunca orgazm hakkında çıkan bütün literatürü tarayarak kaleme alınmış olan ‘‘Orgazmın Mahrem Tarihi’’, aynı zamanda mağaralarda yaşayan atalarımızdan günümüzün Viagra ve ‘‘Sex and the City’’ çağına kadar kadın ve erkek orgazmlarının gizli tarihini gözler önüne sermektedir...


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Anthony Storr – Cinsel Sapmalar

e-kitap indir
Cinsel Sapmalar Kitap Kapağı Cinsel Sapmalar
Anthony Storr
Yılmaz Yayınları
151

Anthony Storr’un Cinsel Sapmalar adıyla çevirisini sunduğumuz Sexual Deviation adlı yapıtı, konunun uzmanı olmayan meraklılar için, bilimselliği gözden ırak tutmayarak ama bilimsel yapıtların “anlaşmazlığı”na da sapmayarak yazdığı önemli bir kitaptır. Çeviri, 1975’te yayımlanan 7. basımından yapılmıştır. Kitapta kullanılan kimi terimlerin Türkçesi için Mithat Enç’in Ruhbilim Terimleri Sözlüğü’nden yararlanılmıştır. “Sapık” sözcüğü dilimizde aşağılayıcı ve suçlayıcı bir anlamda kullanıldığı için de “deviation” sözcüğü daha yansız bir anlamı olan “sapma” sözcüğü ile karşılanmıştır.

Kitabın içerdiği başlıca konular şunlardır:

 • Cinsel Kökenli Suçluluk Duygusu
 • Cinsel Kökenli Aşağılık Duygusu
 • Sado-Mazoşizm
 • Fetişizm
 • Transvestizm
 • Kadın Eşcinselliği
 • Erkek Eşcinselliği
 • Teşhircilik, Süürtücülük, Dikizcilik, Oğlancılık
 • Çocuksevicilik
 • Sağaltım yöntemleri; Ruh çözümcü Hekimliğin İlke ve
 • Yöntemleri

!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Karen Dolby – Bir Nefeste Cinsellik Tarihi

e-kitap indir
Bir Nefeste Cinsellik Tarihi Kitap Kapağı Bir Nefeste Cinsellik Tarihi
Karen Dolby
Maya Kitap
272

Bir Nefeste Cinsellik Tarihi, meşhur klasik felsefecilerden Ortaçağ papalarına, kral ve kraliçelerden doktorlara, siyasetçilere ve sokaktaki insanlara kadar geniş yelpazede pek çok insanın hayatının gölgede kalmış 'edepsiz' köşelerine ışık tutuyor. Tarihin derinliklerinde çıktığınız bu yolculukta herkesin 'bu taraklarda bezi olabileceğini' göreceksiniz. Kötü şöhretli Borgias, Marquis de Sade ve Sör Richard Burton (Kama Sutra'nın çevirmeni) gibi isimler resmin sadece ufak bir parçası. Sıradan insanların hayatlarından mektuplar, günlükler ve mahkeme kayıtları karşısında da bir o kadar şaşıracak; tasvir edilen çeşitlilik ve yaratıcılığı bazen utanç verici, bazen de çok komik bulacaksınız.

Kahramanları arasında felsefecilerden papalara, kraliçelerden imparatorlara, doktorlardan siyasetçilere herkesi bulabileceğiniz bu kitap, tarihe alternatif bakışıyla hem eğlenceli hem de pek edepsiz.


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir