Birileri Düğmeye Bastı 2020

e-kitap indir
Birileri Düğmeye Bastı Kitap Kapağı Birileri Düğmeye Bastı
Haktan ERDOĞAN
Komplo Teorileri
Google
2021
Online
78

2020 Yılı birilerinin ya planıysa ? Birileri 2020 Yılında düğmeye bastı mı? İnsanlığın başına bir çok garip olay geldi. Komplo teorilerinin düşünceden gerçeğe dönüşüp yaşandığı bir yılı geride bıraktık. Yani Kurgu ve Gerçeğin birleştirildiği bir kitap....

Kitabın Tamamını E-Kitap Oku


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Kimsesizler Postası – Özcan TEKDEMİR

e-kitap indir
Kimsesizler Postası Kitap Kapağı Kimsesizler Postası
Özcan TEKDEMİR
Kurgu,Roman
Google
2020

Bir Mültecinin Melek Aşkı.

Melek masada duran, manşetinden sür manşetine kadar iç karartıcı olan tüm haberlerin nerdeyse hepsini okudu. Manşet yine aynıydı, Ortadoğu’da süregelen savaşla ilgili bir haberdi. Haberde, Akdeniz açıklarında savaştan kaçmak isteyen mülteci grubunun batan gemilerinden bahsediyordu. Kimisinin cesedi karaya vurmuştu. Kimisi balıklara yem olmuştu. Kırmızı ve tek bir ayakkabısı kalmış küçük bir kızın, deniz kıyısına vurmuş cansız bedeniyle süslemişti bu acı haber.

Yaşıtları aynı kumsalda kumdan kale yaparken, onun kumdan var olmayacak hayalleri çoktan yıkılmıştı. Bu haberler karşısında nerdeyse Melek’in bile içi acıyacaktı. Taş olsa çatlardı çünkü. Toprak olsa kururdu, deniz olsa üşürdü .Bu lanetli dünya, yok olmasında ne olsundu. Öyle ya da böyle, herkesin dilinde bir lanet vardı ve de tanrıya gereksiz yakarışlar. Sanki bu uçurumu tanrı yarattı. Tanrı değil mi ki; insanlara hür irade veren.

Kitabın Tamamını E-Kitap Oku.


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Orova – Ali KEREM

e-kitap indir
Orova Kitap Kapağı Orova
Ali KEREM
Fantastik - Bilim Kurgu
Google
2020
Online
297

Kitap bir süreliğine Ücretsiz yayınlanmaktadır.

2050 yıllarının başlarında hükümet tarafından gizli yürütülen bir deneyin çalışmaları başlatılır. Amaç, insan nöronlarının aralarındaki bağlantı sayısını artırmak ve hücreler arası iletişimi hızlandırarak zeki bireyler üretmektir. Beş yüz tane deneğe altı metot belli aralıklarla uygulanır, günlük sonuçlar beş sene süresince veri tabanına kaydedilir ve değerlendirilir. Tüm çabalara rağmen yapılan deneylerde, hiçbir denekte anlamlı bir beyin fonksiyonu artışı görülmez. Deney başarısızlığı nedeniyle bitirilir fakat kobaylar takip edilmeye devam edilir. Her şeyin kontrol altında olduğunu düşünen bilim insanlarının ise yanıldıklarını fark etmesi yirmi yıl sürecektir.

Deneklere yapılan müdahaleler, yirmi yılın ardından insan genomunun yapısını seçimli mutasyona uğratan genetik bir hastalık doğurmuştur. Sağlıklı fakat fizyolojik özellikleri insanlardan çok farklı bebekler doğmaya başlamıştır. Deneklerin gen havuzunun normal insanlarla karışması ve ilgili genlerin kimin genomunda var olduğunun bilinmemesi sebebiyle durumu kontrol altına almanın tek yolunun bölgenin izole edilmesi gerektiğinde karar kılınmıştır. Deneyin yapıldığı bölge ve etrafındaki dört şehir yüksek teknolojili surlarla kapatılmış, dış dünya ile iletişimi kesilmiş bu tutsak şehre Orova adı verilmiştir.

***

Aeran, yaşamak uğruna on yedi yaşına kadar büyük bir sır saklamıştı. Öyle bir sırdı ki bu; açığa çıkarsa hayatı ellerinden çekip alınacak, sonraki hayatını bir kobay gibi kliniklerde üzerinde işkence misali deneyler yapılırken sürdürecekti.

Nitekim bir gün sırrı ortaya çıksa dahi olaylar öngördüğü gibi gelişmemişti.

Bir salı günü, onun için artık her şeyin bittiğini düşündüğünde görünmez bir kapı açıldı önünde. Kapı tehlike doluydu, içinde türlü oyunları barındırıyordu. Aeran o kapıdan içine girdiğinde Orova'nın gerçek yüzünü keşfedecek ve bu oyunun içinde ne kadar küçük kaldığını görecekti.

Orova'da geçmişte gerçekleşen büyük darbe...

O darbeyle başa gelen Venecia Reginald...

Kendini içinde bulduğu direniş...

Ona güvenmesini söyleyen yabancılar...

Sevdiği kişi...

Ailesi...

Hiçbirinin göründüğü gibi olmadığını çok sonradan anlamıştı Aeran. Madalyonun diğer yüzünü, o ayrıntılara saklanmış büyük oyunu fark ettiğinde gözlerini açmak istemedi.

Çünkü maskeler kalktığında tüm çirkin suretler bir ip misali gözlerinin önüne serilmişti.

Kitabı bitirdiğinizde lütfen yorumlarınızı bırakınız. Düşüncelerinizi duymayı gerçekten isterim.

Kitabın Tamamını E-Kitap Oku


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Ümit Rıhtımı Kaybolanlar

e-kitap indir
Ümit Rıhtımı Kaybolanlar Kitap Kapağı Ümit Rıhtımı Kaybolanlar
Ceyhun Özçelik
Fantastik,Kurgu
Google
2020
Online
163

Kalbi bin parçaya ayrılmış, sanki kendinden çok daha uzaklara gitmiş gibiydi. Kendini görünmez, dokunulmaz hissetmesinin en önemli sebebiydi bu. O, ışığın esiri, gecelerin yargıcıydı. Katanasının tadına bakmaya hevesli gölge canavarlarının avcısı, yola çıkmaya hazırdı artık. Kehanet gerçekleşmiş, boyut simgeleri, kahramanlarını seçmişti. Yapılacak tek şey kalıyordu, o da kurgu şatosunu ve füzyon taşını ele geçirmekti.

Kitabın Tamamını E-Kitap Oku


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir