Marquis de Sade – Dişi Kartal, Matmazel

Ãœcretli e-kitap indir
Dişi Kartal, Matmazel Kitap Kapağı Dişi Kartal, Matmazel
Marquis de Sade
Milliyet Yayınları
58

...Oysa Sade, onsekizinci yüzyılın bir yazarıydı; kendi çağının burjuva değerlerini alaya alarak tersyüz ediyordu. Şehvet düşkünlüğünü sergileyen sahnelerle felsefi söylemini art arda veriyordu yapıtlarında. Bu nedenle gerçeküstücülük akımının temsilcisi bazı şairler ortaya çıkıncaya dek, Sade'ın yazarlığı ve kitapları gözardı edildi.
Elinizdeki albüm ise, Marquis de Sade'ın başdöndürücü yaşamının karmaşasını her yönüyle yansıtmak amacıyla oluşturulmuştur.

Ücretli e-kitap indir

Brandon Sanderson – Beyaz Kum

Ãœcretli e-kitap indir
Beyaz Kum Kitap Kapağı Beyaz Kum
Brandon Sanderson
Akılçelen Kitaplar
160

New York Times Çok Satanlar Liste’sinin gediklisi Brandon Sanderson’dan büyü ve maceranın doyasıya yaşandığı yepyeni bir destan.

 

Taldain gezegenindeki efsanevi Kum Üstatları, kuma olağanüstü şekillerde hükmetmek için kadim güçleri kullanıyorlar. Ancak meşum bir pusunun ardından Kum Üstatları katledildi ve tüm Kum Üstatları arasında güçleri en zayıf olan Kenton da geride kalan yegâne Kum Üstadı olduğunu düşünüyor. Düşman dört bir yandan yaklaşır ve çember her gün daralırken, Kenton gizemli bir Karanlık Taraflı olan Khriss ile beklenmedik bir ittifak kuruyor.

 

Beyaz Kum, Brandon Sanderson’un her gün büyümeye devam eden Cosmere evreninin daha önce hiç yayınlanmamış önemli bir kısmını gün ışığına çıkarıyor.

Ücretli e-kitap indir

Ömer Seyfettin – Falaka

Ãœcretli e-kitap indir
Falaka Kitap Kapağı Falaka
Ömer Seyfettin
Kırmızı Kedi Yayınevi
140

"Kısa ömrüne trajik bir askerlik deneyimini, dramatik yanları ağır basan bir özel hayat yaşantısını sığdırmıştı Ömer Seyfettin. Dahası, uyumak bilmez bir gözlem gücüyle kendi toplumunun, insanının anatomisini çıkarmayı başarmıştı. Hikâyelerinden, sihirli bir değnekle dokunulmuşcasına canlanarak ortaya çıkan ülke panoramasında, hem dağılmakta olan bir imparatorluğun acıları, hem küllerinden yeniden doğacak anka gibi hazırlanan yepyeni bir ülkenin umutları okunuyor."

Ücretli e-kitap indir

William Shakespeare – Macbeth (Çizgi Roman)

Ãœcretli e-kitap indir
Macbeth (Çizgi Roman) Kitap Kapağı Macbeth (Çizgi Roman)
William Shakespeare
NTV Yayınları
144

BU SERİDE YAŞ SINIRI YOK!

NTV yayınları, dünyaca ünlü edebiyat klasiklerini modern çizgilerle birleştirerek yepyeni bir seriye başlıyor:
Çizgi Roman Dünya Klasikleri.

Bu seriyle edebiyat klasikleri dünyasına yepyeni bir kapı açılıyor: Shakespeare, Kafka, Dostoyevski, Hugo ve Dickens gibi önemli yazarların başyapıtları modern çizgilerle buluşuyor.

Çizgi Roman Dünya Klasikleri Serisi, dünyaca ünlü klasikleri okuyanlara da henüz okumamış olan genç, yetişkin herkese hitap ediyor. Çarpıcı çizimler dünya edebiyatının klasiklerine can veriyor.

Çizgi Roman Dünya Klasikleri Serisi kapsamında her ay iki eser yayınlanacak. Üstelik her bir çizgi romanın arkasında dünyaca ünlü yazarlarla, karakterlerle ilgili çok özel ve şu ana kadar pek de bilinmeyen bilgiler yer alacak.

Serinin ilk çizgi romanı gelmiş geçmiş en çok okunan yazarlardan biri olan William Shakespeare'in "Macbeth" adlı oyunu.

Ücretli e-kitap indir