Stephenie Meyer – Midnight Sun

e-kitap indir
Midnight Sun Kitap Kapağı Midnight Sun
Alacakaranlık Serisi
Stephenie Meyer

Stephenie Mayer'in yazdığı Alacakaranlık Serisi'nin devamı olması beklenen kitaptı. Alacakaranlık 'taki olaylar Bella Swan yerine Edward Cullen'ın bakış açısından anlatılacaktı. Meyer, Edward'ın bakış açısından anlatacağı tek kitabın Geceyarısı Güneşi olduğunu belirtmiştir. Edward'ın karakterini daha iyi anlamaları için, Meyer kitabı filme uyarlamakla görevli yönetmen Catherine Hardwicke ve Edward'ı oynayan Robert Pattinson'a kitabın bitmiş bazı bölümlerini okumalarına izin vermiştir.

28 Ağustos 2008'de Meyer, henüz bitmemiş kitabın 12 bölümünün internete sızması nedeniyle kitabı yazmayı bırakmıştır. Bir açıklamasında "Eğer hikâyeyi şu anki ruh halimle yazmaya çalışırsam, orijinal hikâyeye pek de uymayan bir şekilde James kazanırdı ve bütün Cullenlar da ölürdü. Her neyse, Midnight Sun'ı yazmaya devam etmek için çok üzgünüm ve ne zaman başlayacağım da belirsiz." dedi.Kitabı, okuyucularına jest olarak oniki bölümlük haliyle websitesine koydu. Böylece kitap resmi çıkış tarihinden önce yayınlanmış oldu. Ayrıca Meyer, kitabın kötü niyetle sızdırıldığına inanmadığını ve herhangi bir isim vermeyeceğini söyledi.

Kasım 2008'deki bir röportajda Meyer, "Durum gerçekten çok karışık, çünkü şu an herkes beni eleştirmeye çalışıyor. [...] Yazdıklarımın güvende olduğunu düşünmüyorum. Ve bu yüzden de yazmaya devam edemem." demiştir. Amacının yaklaşık iki yıl boyunca Midnight Sun ile ilgilenmemek olduğunu söyledi ve ekledi; "kitabı yazmaya tekrar başlamam için herkesin bu olayı unutması gerekiyor."


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir